PVC KAPLI YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME PANELLERİ

Targa PVC Kaplı Paneller, üstü PVC altı ise alüminyum folyo ya da galvanize çelik ile kaplanmış, kenarları PVC kenar bandı ile çevrelenmiş P2 ya da P6 sınıfı yonga levhadan üretilmiştir. PVC kaplama çeşidi iletken tercih edilirse, panel bakır pimler ile iletken hale getirilir. Serbest döşenebilir.

ENKAPSÜLE YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME PANELLER

Targa Enkapsüle Paneller, üstü, altı ve kenarları galvanize çelik ile kaplanmış, P2 ya da P6 sınıfı yonga levhanın her tarafının galvanize çelik ile bohçalanmasıyla oluşturulmuştur. Yan taraflarının da çelik ile güçlendirilmiş olması sayesinde diğer tip panellere göre daha yüksek rutubet, yangın, yük ve kenar dayanımlarına sahiptir. Karo Halı ve LVT uygulamasına uygundur. Serbest döşenebilir.

FOLYO KAPLI YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME PANELLER

Targa Folyo Kaplı Paneller, üstü alüminyum folyo, altı ise alüminyum folyo ya da galvanize çelik ile kaplanmış, kenarları PVC kenar bandı ile çevrelenmiş, P2 ya da P6 sınıfı yonga levhadan üretilmiştir. Karo Halı ve LVT uygulamasına uygundur. Serbest döşenebilir.

HPL KAPLI YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME PANELLER

Targa HPL Kaplı Paneller, üstü 1 mm HPL, altı ise alüminyum folyo ya da galvanize çelik ile kaplanmış, kenarları PVC kenar bandı ile çevrelenmiş; P2 ya da P6 sınıfı yonga levhadan üretilmiştir. Serbest döşenebilir.

DOĞAL AHŞAP KAPLI YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME PANELLER

Targa Doğal Ahşap Kaplı Panellerin altı ve üstü doğal ahşap lamine papel ile kaplıdır. Kenarları PVC kenar bandı ile çevrelenmiş; P2 ya da P6 sınıfı yonga levhadan üretilmiştir. Serbest döşenebilir.

ALT YAPI SİSTEMLERİ

Yükseltilmiş döşeme sistemleri 60x60 cm ölçülerinde bütün zemini kaplamaktadır. Bu sebepten dolayı döşeme altında yer alacak tesisatlar projelendirilirken,projeler bu ölçü esaslarına göre, yani yükseltilmiş döşeme ayaklarının her 60 cm de bir yerleşeceğini göze alarak yapılmalı, aksi takdirde uygulama esnasında döşeme altı tesisatların yer değiştirmesi,ekstra imalatlar, uygulamanın gecikmesi veya yapılamaması gibi problemler yaşanmaktadır. Döşeme altı uygulama projelerine başlanmadan önce yükseltilmiş döşeme firmasında uygulama planı alınmalı ve döşeme altı tesisatların yeraldığı projeler ile süperpoze yapılıp sorunlu noktalar tespit edilmelidir.

Uluslararası uygulama standartlarına göre 20cm ve daha üzeri bitmiş döşeme yüksekliğine sahip uygulamalarda kuşaklı altyapı sistemi kullanılması tavisye edilmektedir. Döşeme ayakları yükseldikçe ayaklara etki eden statik ve dinamik yüklerin, yatay hareketinin yarattığı kuvvet artmaktadır. Bu kuvvete karşı direnci artırmak için ayaklar birbirine kuşaklar ile bağlanır ve sistemin yatay yüklere ve sismik hareketlere karşı direnci artırılmaktadır.